BZT55B9V1-GS18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 9.1 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-80 QuadroMELF
BZT55B9V1-GS18
DigiKeys produktnummer
BZT55B9V1-GS18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT55B9V1-GS18
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 6.8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms