BZT55B22-GS08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 22 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-80 QuadroMELF
BZT55B22-GS08
DigiKeys produktnummer
BZT55B22-GS08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT55B22-GS08
Beskrivning
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 16 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-80 QuadroMELF
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms