BZT52C8V2-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Microchip Technology
I lager: 621
I lager: 118
onsemi
onsemi
Dioder - zener 8.2 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C8V2-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52C8V2-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C8V2-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 6 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms