BZT52C5V6-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 185 768
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 68 012
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
onsemi
onsemi
Dioder - zener 5.6 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C5V6-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52C5V6-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V6-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW