BZT52C43-HE3_A-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Comchip Technology
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Central Semiconductor Corp
Dioder - zener 43 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C43-HE3_A-18
DigiKeys produktnummer
112-BZT52C43-HE3_A-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C43-HE3_A-18
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 300MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
97 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 32 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW