BZT52C3V6-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 2 980
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
onsemi
Dioder - zener 3.6 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C3V6-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52C3V6-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52C3V6-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52C3V6-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C3V6-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Effekt - max
410 mW