BZT52C3V3-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52C3V3-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52C3V3-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52C3V3-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C3V3-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.3 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW