BZT52C11-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 631 611
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Central Semiconductor Corp
I lager: 390
onsemi
onsemi
Dioder - zener 11 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C11-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52C11-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C11-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8.5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms