BZT52B6V2-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 13 308
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 8 165
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 337
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 428
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
I lager: 371
Dioder - zener 6.2 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B6V2-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52B6V2-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B6V2-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW