BZT52B5V6-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52B5V6-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52B5V6-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52B5V6-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B5V6-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW