BZT52B4V7-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
I lager: 915
onsemi
onsemi
Dioder - zener 4.7 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B4V7-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52B4V7-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B4V7-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
78 Ohms
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
410 mW