BZT52B4V7-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 126
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
I lager: 915
onsemi
onsemi
Dioder - zener 4.7 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B4V7-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52B4V7-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B4V7-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - max
410 mW
Tillv.
Impedans (max) (Zzt)
78 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±2%