BZT52B4V3-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Dioder - zener 4.3 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B4V3-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52B4V3-HE3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52B4V3-HE3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZT52B4V3-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B4V3-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
410 mW