BZT52B39-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 10 742
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Dioder - zener 39 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B39-E3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52B39-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B39-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 39V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
87 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 29 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW