BZT52B16-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 9 280
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Dioder - zener 16 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52B16-HE3-18
DigiKeys produktnummer
BZT52B16-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B16-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 12 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms