BZT52B15-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52B15-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52B15-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52B15-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B15-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 410MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 11 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
410 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms