BZT52B13-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZT52B13-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT52B13-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZT52B13-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B13-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 410MW SOD123
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 13 V 410 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 10 V
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW