BZT03C7V5-TR
DigiKeys produktnummer
112-BZT03C7V5-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT03C7V5-CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT03C7V5-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 7.5V 1.3W SOD57
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 7.5 V 1.3 W ±6% Genomgående hål SOD-57
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
2 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
750 µA @ 5.6 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 500 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Monteringstyp
Genomgående hål
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-57
Effekt - max
1.3 W