BZT03C20-TR
DigiKeys produktnummer
112-BZT03C20-TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZT03C20-TRCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT03C20-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 1.3W SOD57
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 20 V 1.3 W ±6% Genomgående hål SOD-57
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 15 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 500 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-57
Effekt - max
1.3 W