BZM55C5V6-TR
DigiKeys produktnummer
BZM55C5V6GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZM55C5V6GICT-ND - Remsbit (CT)
BZM55C5V6GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZM55C5V6-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 500MW MICROMELF
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 500 mW Ytmontering MicroMELF
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZM55C5V6-TR Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
MicroMELF
Impedans (max) (Zzt)
450 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V