BZG05C9V1TR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 3 221
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 196 249
Datablad
onsemi
Bilden för BZG05C9V1TR är inte tillgänglig
BZG05C9V1TR
DigiKeys produktnummer
BZG05C9V1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C9V1TR
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 9.1 V 1.25 W Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Effekt - max
1.25 W
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
200 Ohms
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 6.8 V