BZG05C7V5TR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 36 226
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Bilden för BZG05C7V5TR är inte tillgänglig
BZG05C7V5TR
DigiKeys produktnummer
BZG05C7V5GITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C7V5TR
Beskrivning
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 7.5 V 1.25 W Ytmontering DO-214AC (SMA)
EDA-/CAD-modeller
BZG05C7V5TR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 4.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Effekt - max
1.25 W
Impedans (max) (Zzt)
3 Ohms