BZG05C6V8TR3 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 14
Datablad
Bilden för BZG05C6V8TR3 är inte tillgänglig
BZG05C6V8TR3
DigiKeys produktnummer
BZG05C6V8TR3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C6V8TR3
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 1.25W DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.8 V 1.25 W Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Effekt - max
1.25 W
Impedans (max) (Zzt)
3.5 Ohms