BZG05C62TR3 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 2 270
Datablad
Similar
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Bilden för BZG05C62TR3 är inte tillgänglig
BZG05C62TR3
DigiKeys produktnummer
BZG05C62TR3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C62TR3
Beskrivning
DIODE ZENER 62V 1.25W DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 62 V 1.25 W Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Effekt - max
1.25 W
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
2000 Ohms
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 47 V