Bilden för BZG05C4V7-M3-08 är inte tillgänglig
BZG05C4V7-M3-08
DigiKeys produktnummer
BZG05C4V7-M3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZG05C4V7-M3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZG05C4V7-M3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C4V7-M3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.7 V 1.25 W ±6,38% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
13 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Tolerans
±6,38%
Effekt - max
1.25 W