BZG05C47TR3 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 1 957
Datablad
Bilden för BZG05C47TR3 är inte tillgänglig
BZG05C47TR3
DigiKeys produktnummer
BZG05C47TR3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C47TR3
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 1.25W DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 47 V 1.25 W Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Effekt - max
1.25 W
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
1500 Ohms
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 36 V