Bilden för BZG05C3V6-HM3-08 är inte tillgänglig
BZG05C3V6-HM3-08
DigiKeys produktnummer
BZG05C3V6-HM3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZG05C3V6-HM3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZG05C3V6-HM3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05C3V6-HM3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 1.25W DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 1.25 W ±5,56% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Ytmontering
Tolerans
±5,56%
Inkapsling/låda
Effekt - max
1.25 W
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms