BZG05B82-HM3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Datablad
Bilden för BZG05B82-HM3-08 är inte tillgänglig
BZG05B82-HM3-08
DigiKeys produktnummer
BZG05B82-HM3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05B82-HM3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 82 V 1.25 W ±2% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 62 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
1.25 W
Impedans (max) (Zzt)
200 Ohms