BZG05B12-M3_A-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för BZG05B12-M3_A-18 är inte tillgänglig
BZG05B12-M3_A-18
DigiKeys produktnummer
112-BZG05B12-M3_A-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05B12-M3_A-18
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 1.25W DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 1.25 W ±2% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
9 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 9.1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AC (SMA)
Effekt - max
1.25 W