BZG05B12-M3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Bilden för BZG05B12-M3-08 är inte tillgänglig
BZG05B12-M3-08
DigiKeys produktnummer
BZG05B12-M3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG05B12-M3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 1.25W DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 1.25 W ±2% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
9 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 9.1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Effekt - max
1.25 W