Bilden för BZG03C180-HM3-08 är inte tillgänglig
BZG03C180-HM3-08
DigiKeys produktnummer
BZG03C180-HM3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZG03C180-HM3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BZG03C180-HM3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZG03C180-HM3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 180V 1.25W DO214AC
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 180 V 1.25 W ±6,39% Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZG03C180-HM3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 130 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 500 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±6,39%
Inkapsling/låda
Effekt - max
1.25 W
Impedans (max) (Zzt)
400 Ohms