BZD27C36P-M3-18
DigiKeys produktnummer
BZD27C36P-M3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZD27C36P-M3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 800MW DO219AB
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 800 mW Ytmontering DO-219AB (SMF)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 27 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Effekt - max
800 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms