BZD27C200P-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZD27C200P-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BZD27C200P-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BZD27C200P-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZD27C200P-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 200V 800MW DO219AB
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 200 V 800 mW Ytmontering DO-219AB (SMF)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 150 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
DO-219AB (SMF)
Effekt - max
800 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
500 Ohms