BZD27C10P-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZD27C10P-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZD27C10P-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZD27C10P-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZD27C10P-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 800MW DO219AB
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 800 mW Ytmontering DO-219AB (SMF)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Serie
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Effekt - max
800 mW
Impedans (max) (Zzt)
4 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
7 µA @ 7.5 V