BYW29-200-E3/45
DigiKeys produktnummer
BYW29-200-E3/45GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYW29-200-E3/45
Beskrivning
DIODE STANDARD 200V 8A TO220AC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 8A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
25 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 200 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
45pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Ström - likriktat medelvärde (Io)
8A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.3 V @ 20 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)