BYW27-400GP-E3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 24 322
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 52 930
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder 400 V 1A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
BYW27-400GP-E3/54
DigiKeys produktnummer
BYW27-400GP-E3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYW27-400GP-E3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
3 µs
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 400 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kapacitans @ Vr, F
8pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)