BYM12-300-E3/97 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder 300 V 1A Ytmontering DO-213AB
BYM12-300-E3/97
DigiKeys produktnummer
BYM12-300-E3/97-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM12-300-E3/97
Beskrivning
DIODE STANDARD 300V 1A DO213AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
50 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 300 V
Kapacitans @ Vr, F
14pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
300 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.25 V @ 1 A