BYM12-200-E3/96
DigiKeys produktnummer
BYM12-200-E3/96GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BYM12-200-E3/96GICT-ND - Remsbit (CT)
BYM12-200-E3/96GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM12-200-E3/96
Beskrivning
DIODE STANDARD 200V 1A DO213AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 1A Ytmontering DO-213AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BYM12-200-E3/96 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
50 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 200 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
20pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AB
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 1 A