BYM11-1000HE3/96 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder 1000 V 1A Ytmontering DO-213AB
BYM11-1000HE3/96
DigiKeys produktnummer
BYM11-1000HE3/96-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM11-1000HE3/96
Beskrivning
DIODE STANDARD 1000V 1A DO213AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
500 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1000 V
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1000 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.3 V @ 1 A