BYM10-1000HE3/96 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
Dioder 1000 V 1A Ytmontering DO-213AB
BYM10-1000HE3/96
DigiKeys produktnummer
BYM10-1000HE3/96-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM10-1000HE3/96
Beskrivning
DIODE AVALANCHE 1KV 1A DO213AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 1000 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
8pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1000 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 1 A