BYM07-300HE3_B/I är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 7 177
Datablad
Dioder 300 V 500mA Ytmontering DO-213AA (GL34)
BYM07-300HE3_B/I
DigiKeys produktnummer
112-BYM07-300HE3_B/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM07-300HE3_B/I
Beskrivning
DIODE STD 300V 500MA DO213AA
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
50 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 300 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
7pF vid 4V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
300 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AA (GL34)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.35 V @ 500 mA
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)