BAV70-E3-08
DigiKeys produktnummer
BAV70-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BAV70-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BAV70-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAV70-E3-08
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 70 V 250mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BAV70-E3-08 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.25 V @ 150 mA
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvänd återhämtningstid (trr)
6 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 70 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Standard
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
70 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
250mA (DC)