BAS40LTH-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BAS40LTH-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BAS40LTH-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BAS40LTH-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40LTH-G3-08
Beskrivning
DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN10062A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 200mA Ytmontering DFN1006-2A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BAS40LTH-G3-08 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 40 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
2,9pF vid 0V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
200mA
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet