BAS40-00-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 14 375
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 3 245
Datablad
Similar
Infineon Technologies
I lager: 19
Dioder 40 V 200mA Ytmontering SOT-23-3
BAS40-00-HE3-08
DigiKeys produktnummer
BAS40-00-HE3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BAS40-00-HE3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
BAS40-00-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-00-HE3-08
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT233
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 30 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
5pF vid 0V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
200mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 50 mA
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet