AZ23C6V8-HE3_A-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 6.8 V 300 mW ±5% SOT-23-3
AZ23C6V8-HE3_A-18
DigiKeys produktnummer
112-AZ23C6V8-HE3_A-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C6V8-HE3_A-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT-23-3
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Tolerans
±5%
Effekt - max
300 mW