AZ23C6V8-E3-08
DigiKeys produktnummer
112-AZ23C6V8-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-AZ23C6V8-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-AZ23C6V8-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C6V8-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT-23-3
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 6.8 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Kategori
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
8 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 3 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Tolerans
±5%