AZ23C5V6-HE3_A-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 5.6 V 300 mW ±5% SOT-23-3
AZ23C5V6-HE3_A-18
DigiKeys produktnummer
112-AZ23C5V6-HE3_A-18TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C5V6-HE3_A-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillverkare
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Konfiguration
1 par gemensam anod
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW