AZ23C5V6-G3-08
DigiKeys produktnummer
AZ23C5V6-G3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
AZ23C5V6-G3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
AZ23C5V6-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C5V6-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT-23-3
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 5.6 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Kategori
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 1 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Tolerans
±5%