AZ23C3V9-HE3_A-08 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | AZ23C3V9-HE3_A-08 |
Beskrivning | DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT-23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 41 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 3.9 V 300 mW ±5% SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 90 Ohms |
Tillverkare Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Ström - läckström @ Vr 3 µA @ 1 V |
Serie | Arbetstemperatur 150°C (TJ) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q101 |
Konfiguration 1 par gemensam anod | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Tolerans ±5% | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 |
Effekt - max 300 mW |