AZ23C12-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 12 V 300 mW ±5% SOT-23-3
AZ23C12-HE3-18
DigiKeys produktnummer
AZ23C12-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23C12-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT-23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Tillverkare
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 9 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Tolerans
±5%
Effekt - max
300 mW